HT-Eurep Electronic
spol. s r.o.

Světova 1041/9
180 00 Praha 8
Česká Republika

tel.: +420 / 266 313 053
fax.: +420 / 284 810 202
gsm : +420 / 603 258 311

objednavky@hte.cz
info@hte.cz

IČO: 63676991
DIČ: CZ63676991

Silicon Laboratories

Silicon Laboratories je špičkovým výrobcem integrovaných obvodů. Zaměřuje se na vývoj vysoce integrovaných řešení. Nabízí produkty - 8051 MCU, ISP Flash, A/D a D/A, USB, UART, GSM/GPRS, RF, obvody pro...

EZRadioPRO a MCU od Silicon Laboratories – optimální spojení – nízký příkon a cena

Nedávno uvedená řada obvodů EZRadioPRO a nízkopříkovných MCU C8051F9xx firmy Silicon Laboratories představují výhodnou kombinaci pro aplikace s potřebou bezdrátové komunikace, jako jsou např :
- Systémy sběru dat
- Domácí zabezpečení,alarmy
- Dálkové Remote Keyless Entry
- Automatizace budov
- Dálkové ovládání vstupních systémů
- Automobilové aplikace (TPM, RKE…)
- Systémy odečtu, měření energií
- Telemetrické aplikace
- Průmyslové řídící systémy
- Bezdrátové sensory
- Přístupové systémy, čtečky
- …


EZRadioPRO představují vysoce integrované řešení přijímačů, vysílačů a tranceiverů s pokrytím pásma od 240 do 960 MHz. Dosahují špičkových parametrů ve výstupním výkonu (až +20 dBm) a citlivosti (-118 dBm), což ve většině případů nasazení eliminuje nutnost použití externích zesilovačů při stejném dosahu a minimalizuje příkon zařízení. Také další vlastnosti a flexibilita tyto obvody řadí ke špičce v oboru. Jedná se zejména o možnost volby různých antén, typy modulace, vestavěný teplotní senzor, ADC a také minimální počet externích komponent.


Řada MCU C8051F9xx představuje skupinu 8051 kompatibilních procesorů s nízkým příkonem a možností napájení již od 0,9V. Aktuálně jsou k dispozici verze s 64K nebo 32K Flash pamětí kódu a 4K RAM. Dále jsou výbaveny periferiemi, jako AD převodník, teplotní senzor, zdroj referenčního napětí, interní oscilátor, komunikační rozhraní SPI,I2C, UART atp. Systém napájení a různé nízkopříkonové režimy, včetně podpory periodického probouzení je předurčují pro bateriově napájené aplikace. Nicméně příkon hraje důležitou úlohu i v systémech, kde je k dispozici externí napájecí zdroj, kde se projeví na celkové koncepci jinými vlivy – velikost obestavěného prostoru, spolehlivost a v neposlední řadě i možnost realizovat napájecí část s menším výkonem a cenou.


Silicon Laboratories nabízí nejen samotné čipy, ale zároveň také SW podporu tvorby aplikací, nástroje pro ladění MCU, nastavení registrů, referenční aplikace včetně podkladů. Bližší informace získáte u naší společnosti HT-Eurep kontakty, případně na stránkách výrobce www.silabs.com.