HT-Eurep Electronic
spol. s r.o.

Světova 1041/9
180 00 Praha 8
Česká Republika

tel.: +420 / 266 313 053
fax.: +420 / 284 810 202
gsm : +420 / 603 258 311

objednavky@hte.cz
info@hte.cz

IČO: 63676991
DIČ: CZ63676991

Silicon Laboratories

Silicon Laboratories je špičkovým výrobcem integrovaných obvodů. Zaměřuje se na vývoj vysoce integrovaných řešení. Nabízí produkty - 8051 MCU, ISP Flash, A/D a D/A, USB, UART, GSM/GPRS, RF, obvody pro...

Nové 32-bitové LOW-POWER mikrokontroléry firmy Silicon Labs

Firma Silicon Labs vyrábí již mnoho let 8-bitové mikrokontroléry pro využití v nejrůznějších aplikacích. Od března roku 2012 uvedl Silicon Labs na trh i své nové 32-bitové procesory s velmi nízkou spotřebou a velikým množstvím (nejen) analogových periferií na čipu.
Nyní Silicon Labs přichází s novou rodinou upravených 32-bitových procesorů s ještě nižší spotřebou! Jedná se o SiM3L1xx rodiny low-power Precision32 založenými na 32-bitovém jádru ARM Cortex-M3. Jádro Cortex-M3 přináší vysoký výpočetní výkon s maximální pracovní frekvencí 80 MHz, násobením v jednom instrukčním cyklu a hardwarovou podporou dělení. I u standarních mikrokontrolérů firmy Silicon Labs řady Precision32 najdeme velmi propracované úsporné režimy a nově i DMA umožňující samostatné řízení periferií, díky čemuž je spotřeba v aktivním módu o třetinu nižší a ve sleep módu může být dokonce až stonásobně nižší než u obvodů konkurenčních výrobců. Nová úsporná řada SiM3L1xx nabízí ještě větší úsporu energie díky dalším inovacím periferií a architektury. Uchovávání celé RAM paměti umožňuje prakticky okamžité probouzení ze sleep módu. Nalezneme zde například i nový DC/DC konvertor pro úsporu v aktivním režimu a přepracovaný úsporný LCD driver.
Nové mikrokontroléry se vyrábějí zatím ve 20 základních variantách lišících se velikostí integrované flash od 32 do 256 kB, RAM od 8 do 32 kB, počtem I/O pinů (až 65), vybaveností periferiemi a typem pouzdra QFN, TQFP nebo LGA. Silnou stránkou mikrokontrolérů Silicon Labs byla vždy bohatá a kvalitní analogová výbava a celková vybavenost periferiemi, díky které jsou i tyto nové obvody opět o krok napřed před konkurencí.
U rodiny Precision32 se jedná o interní (±1,5%) oscilátor s fázovým závěsem a spread-spectrum módem pro snížení EMC vyzařování, dva 12-bitové A/D převodníky se vzorkovací frekvencí až 250 ksps (nebo až 1 Msps při 10 bitech), dva 10-bitové D/A převodníky, přesné napěťové reference, teplotní senzor, komparátory a až 6 výkonových výstupů s maximálním výstupním proudem 300 mA pro přímé řízení malých motorů, výkonových MOSFET tranzistorů, LED podsvícení a podobně. Mezi další analogové periferie známé i z novějších 8-bitových MCU patří vstupy s podporou pro připojení kapacitních senzorů, díky nimž lze snadno realizovat jednoduché dotykové klávesnice přímo na desce plošných spojů bez externích součástek a především bez mechanických tlačítek. Díky integrovaným regulátorům může být napájecí napětí těchto MCU v rozsahu od 1,8 do 5,5 V. Všechny zmíněné periferie pracují v celém rozsahu napájecího napětí.
Další výhodou Precision32 je plná podpora full speed USB 2.0 u všech MCU řady SiM3U1xx, a to bez externího krystalu. Samozřejmostí jsou pak hardwarová rozhraní USART, UART, SPI, I2C a I2S, dva 32-bitové a čtyři 16-bitové čítače s podporou PWM např. pro řízení až šesti motorů. Na čipu je integrována i hardwarová podpora až 256-bitového AES šifrování. Za zmínku stojí určitě i patentovaná architektura dual-crossbar, která umožňuje přiřadit jednotlivé periferie téměř na libovolné vstupně/výstupní piny. To značně zjednoduší návrh desky plošných spojů a v konečném důsledku může i zlevnit výrobu.


Podrobnější informace získáte u distributora, společnosti HT-Eurep Electronic, případně na www.silabs.com