HT-Eurep Electronic
spol. s r.o.

Světova 1041/9
180 00 Praha 8
Česká Republika

tel.: +420 / 266 313 053
fax.: +420 / 284 810 202
gsm : +420 / 603 258 311

objednavky@hte.cz
info@hte.cz

IČO: 63676991
DIČ: CZ63676991

Maxim Integrated

Maxim Integrated Products , Inc. získal v roce 2001 výrobce Dallas Semiconductor . Již tak široký sortiment se díky tomu ještě rozšířil a společnost Maxim Integrated Products, Inc. dnes zastává...

Obvody Teridian Semiconductor

Firma Teridian Semiconductor (dříve divize TDK Semiconductor) nabízí již řadu let inteligentní obvody pro měření elektrické energie. Jedná se o SoC s integrovaným přesným AD převodníkem, výpočetní jednotkou (CE – compute engine) a uživatelským procesorem (8051 jádro).
Obvody jsou vybaveny, podle typu, pamětí flash 8 - 128kB, RTC, teplotním senzorem, napěťovou referencí atd., tak aby počet potřebných externích komponent byl co nejmenší. Z hlediska předpokládaného použití jsou k dispozici i dalších zajímavé vlastnosti, jako jsou různé úsporné režimy, možnost zálohování, komunikační rozhraní, řízení LCD atd.
Pro zpracování hodnot z převodníku, některé výpočty a speciální funkce se využívá jednotka CE. Jedná se o 32-bitové DSP programované u výrobce. Tato koncepce umožňuje vysokou flexibilitu obvodů i na základě požadavků zákazníka na specifické výpočty a také různé parametry v závislosti na aplikaci a obvodovém řešení, jako je použití Rogowskiho cívek pro snímání proudu apod..
Škála obvodů se za poslední dobu rozrostla do dalších oblastí aplikací. Je to skupina určená pro aplikace inteligentního měření spotřeby přímo v zařízeních a skupina obvodů pro inteligentní jističe, ochrany motorů, apod.
Použití těchto SoC se neomezuje jen na již vyjmenované segmenty. Lze je s výhodou osadit i do dalších návrhů, kde je vyžadováno zpracování analogových signálů, automatizace, různé druhy měření, výrobní procesy, inteligentní řízení budov…
Podrobnější informace lze získat u naší společnosti, která Teridian Semiconductor zatupuje, případně webových stránkám www.teridian.com.