HT-Eurep Electronic
spol. s r.o.

Světova 1041/9
180 00 Praha 8
Česká Republika

tel.: +420 / 266 313 053
fax.: +420 / 284 810 202
gsm : +420 / 603 258 311

objednavky@hte.cz
info@hte.cz

IČO: 63676991
DIČ: CZ63676991

JTAG Technologies

Informace pro objednání: Jako autorizovaný distributor zajišťujeme dodávky kompletního sortimentu. Většinu produktů dodáváme do dvou týdnů. Garantujeme nejnižší cenu na našem trhu. O aktuálních cenách a dodacích termínech Vás rádi informují...

Jednoduchá diagnostika desky pomocí JTAG Live

Používáte ve svém zařízení součástky s implementovaným boundary scan ( JTAG )?
Pak je můžete jednoduše využít pro diagnostiku spojů, případně otestování okolních obvodů.
Pokud ne, můžete ji připojit na konektor desky v podobě testovacího modulu, přípravku, a využít tak možností boundary scan také.
Firma JTAG Technologies uvedla nedávno na trh jednoduché nástroje pro využití boundary scan (BS) pro diagnostiku spojů a případně i dalších obvodů pod názvem JTAGLive.
Jedná se o moduly :


BUZZ – Grafické rozhraní, které umožňuje zobrazit a ovládat jednotlivé piny BS součástky, či součástek na desce. Použití tohoto nástroje je možné přirovnat k proměřování spojů pomocí multimetru („propípnutí“) – zadáním požadované hodnoty na pinu (nebo na více) a sejmutím stavu na jiném prověřit, zda je testovaný spoj v pořádku (kromě zobrazení se také ozve ono pípnutí, jako s multimetrem). Dále je zobrazit logické hodnoty na jednotlivých pinech a ověřit např. připojení pull-up/down. Vybudit na zvolené buňce nebo skupině požadovaný stav - H, L, stav vysoké impedance atd.


CLIP - pomocí tohoto modulu je možné vytvorit jednotlivé vektory a jejich sekvence, snímat stavy a zobrazit průběhy hodnot podobně jako na logickém analyzátoru. S vektory je možné pracovat v HEX, BIN nebo DEC formátu. Připraveny jsou generátory základních funkcí (Walking 1, 0, čítač…) .Sekvence vstupních vektorů a odezvy na ně je možné uložit a vytvořit si tak test pro více stejných desek (např. při testování více prototypů).


SCRIPT je další nadstavba pro tvorbu složitějších testů pomocí programovacího jazyka Python. S jeho pomocí lze realizovat testovací sekvence např. pro celé logické celky a do určité míry nahradit funkční tester. Modul obsahuje předpřipravené příklady scriptovacích programů pro testování RAM, čtení flash pamětí a jejich in-systém programování.
Základní informací pro tyto nástroje je BSDL soubor (nebo soubory) osazených komponent. Po hardwareové stránce je potřeba připojit JTAG rozhraní a případně propojit více obvodů do BS řetězce, nebo jich připojit více – JTAGLive podporuje max. dva oddělené řetězce. Z hlediska nástrojů pro připojení k PC jsou v současné době k dispozici drivery pro JTAG programovací kabely od firem Altera a Xilinx případně je možné použít JT3705/USB kontroler od JTAG Technologies.
Výše uvedené produkty a více informací pak naleznete na www.jtaglive.com, případně u naší společnosti HT-Eurep Electronic s.r.o.