HT-Eurep Electronic
spol. s r.o.

Světova 1041/9
180 00 Praha 8
Česká Republika

tel.: +420 / 266 313 053
fax.: +420 / 284 810 202
gsm : +420 / 603 258 311

objednavky@hte.cz
info@hte.cz

IČO: 63676991
DIČ: CZ63676991

Silicon Laboratories

Silicon Laboratories je špičkovým výrobcem integrovaných obvodů. Zaměřuje se na vývoj vysoce integrovaných řešení. Nabízí produkty - 8051 MCU, ISP Flash, A/D a D/A, USB, UART, GSM/GPRS, RF, obvody pro...

Low Power Wireless MCU Silabs

Firma Silicon Laboratories uvedla na trh kombinaci mikrokontroleru s RF transceiverem v pásmu 240-960MHz s ultra nízkou spotřebou.
Vychází z řady procesorů C8051F9x0 a obvodů řady EZRadioPRO a integrují v sobě vlastnosti a funkce obou obvodů do jednoho.
Rychlé jádro procesoru tak, jako u ostatních MCU této firmy, je 8bitové, kompatibilní s řadou 8051. Taktovací frekvence až 25MHz v celém rozsahu napájecích napětí.
V současné době jsou k dispozici verze s 32kB a 64kB programové paměti a 4kB RAM. V krátké době následují menší varianty s 8kB a 16kB.Všechny typy jsou vyráběny ve stejném pouzdru 42QFN a v dané řadě sou vzájemně pinově kompatibilní. Lze tak použít stejný návrh pro různé varianty aplikace s rozdílnými požadavky na velikost paměti.
Ladění a programování paměti se realizuje in-system pomocí rozhraní C2, opět stejně, jako u jiných typů a je možné tedy použít stejné vývojové prostředky.
Mezi základní výbavu periferními jednotkami patří AD převodník s možností externího spouštění , burst a akumulátorem pro automatické průměrování. Převodník má rozlišení 10 nebo 12 bitů podle typu a dobu ustálení pouze 1,7us. Dále jsou k dispozici teplotní senzor, komunikační rozhraní UART,I2C a SPI, RTC, čítače, časovače a různé možnosti taktování dle požadavků aplikace (24,5 MHz přesný oscilátor, 20MHz nízkopříkonový oscilátor, externí krystal,RC,…).
RF část diponuje výkonným vysílačem s výkonem až +20dBm případně +13dBm, dle varianty obvodu a přijímačem s citlivostí -121dBm. FSK, GFSK, a OOK modulace s přenovou rychlostí až 256kbps, 64 bytů FIFO, AFC. Zajímavou vlastností je podpora technologie různých antén (antenna diversity).
Celý systém je optimalizován na nízkou spotřebu s možností několika pracvních módů mezi nimiž je možné dynamicky přepínat (wake-up <2us) a optimalizovat tak spotřebu k dosažení co nejlepšího využití kapacity baterie. Ke snížení celkové průměrné spotřeby přispívají i krátké časy přechodu a ustálení mezi jednotlivými režimy, případně u AD převodníku, kdy je po tuto dobu spotřebovávána energie víceméně bez užitku.
V aktivním režimu je spotřeba závislá na taktovacím kmitočtu - 160uA/MHz.
V režimu sleep je při běžícím RTC s externím krystalem spotřeba max.610nA, případně 315nA při použití vnitřního oscilátoru.
K dispozici je ještě tzv. deep sleep mód s udržením obsahu RAM, se spotřebou 65nA při povolené funkci hlídání napájení event.25nA bez hlídání napájení.
Spotřeba RF části je 30mA při +13dBm výkonu, přijímací část 18,5mA (citlivost -121dBm).
Rozsah pracovních napětí je podle typu 1,8-3,6V – verze bez vestavěného DC/DC měniče, případně 0,9-1,8V u verzí s měničem.Procesory mají všechny periferie, včetně programování paměti a AD prevodníku funkční přes celý rozsah napájecích napětí.
Výrobce poskytuje k obvodům širokou škálu podpůrných a vývojových prostředků jako je např. Wireless Development Suite (WDS), EZMAC Software pro tvorbu sítí, wireless M-Bus stack apod.
Uplatnění obvodů se předpokládá především v bateriově napájených aplikacích, kde je vyžadováno bezdrátové spojení. Např. inteligentní senzory v domácí automatizaci (světla, spotřebiče, vytápění, klimatizace), oblast měření (spotřeba vody, plynu, tepla apod.), zabezpečovací technika (PIR senzory, hlídání vstupu, dveří oken) apod.
Podrobnější informace získáte u distributora, společnosti HT-Eurep Electronic, případně na www.silabs.com.