HT-Eurep Electronic
spol. s r.o.

Světova 1041/9
180 00 Praha 8
Česká Republika

tel.: +420 / 266 313 053
fax.: +420 / 284 810 202
gsm : +420 / 603 258 311

objednavky@hte.cz
info@hte.cz

IČO: 63676991
DIČ: CZ63676991

Keil - An ARM Company

Společnost KEIL je součástí ARM® Company. Dodává kompletní vývojová prostředí ( C-kompilátory) především pro 32 bitové procesory ARM a 8 bitové procesory 8051 (dále pak také C166 a C251). Také...

Vývojové nástroje Keil pro ARM procesory

Firma Keil Software je na našem trhu, myslím, dostatečně známá a není třeba ji dlouze představovat. Nabízí kvalitní vývojové nástroje pro mikrokontrolery řady 8051, 251, C166 a především založené na platformě ARM. Právě architektura ARM se jeví jako velmi perspektivní a Keil má, vzhledem ke spojení s firmou ARM, rychlý přístup k informacím a novinkám v této oblasti.
Pro řadu mikrokontrolerů s jádrem ARMKeil nabízí skupinu nástrojů označovanou jako MDK-ARM (Microcontroller Development Kit). Je to kompletní vývojové prostředí, které obsahuje nástroje pro správu projektů, editaci, překlad, ladění a simulaci, analýzu a optimalizaci programu. Aktuálně podporuje procesory s jádrem ARM7,ARM9,Cortex-M0,M1,M3,M4 a Cortex-R4.
Nástroje Keil jsou CMSIS (Cortex Microcontoller Software Interface Standard) kompatibilní a umožňují tak opětovné použití již vytvořených částí programu pro procesory různých výrobců.

Nabízené balíky MDK prošly před nedávnem několika změnami a to z hlediska obsahu a také z hlediska licenčních podmínek. Nově je ve všech variantách integrováno real-timeové jádro, včetně zdrojového kódu.
Z volně stažitelné evaluation verze, dříve určené pouze pro seznámení se s produktem, se stala varianta Lite, kterou je možné volně použít i pro komerční účely s omezením velikosti kódu na 32kB. Omezení se týká debuggeru, simulátoru, linkeru a překladače. Je vhodná pro malé projekty, případně pro začínající v použití ARM architektury.
Dále je k dispozici varianta Basic s omezením linkeru a překladače na 256 kB. Ostatní části jsou bez limitu. Tato edice je vhodná pro středně velké projekty, nebo při použití jiného překladače (GCC apod.)
Následuje plná verze Standard, která nemá žádná omezení. Lze ji tak použít pro práci na všech podporovaných procesorech, bez ohledu na velikost.
Nově je v nabídce balík Professional. Vznikl kombinací dřívějších balíků MDK-ARM a RL-ARM nabízených odděleně. Obsahuje navíc, oproti již zmíněným, knihovny Flash File systém (včetně podpory NAND flash), USB Device, USB Host, TCP/IP stack a CAN. CAN Driver Library je k dispozici i ve zdrojovém kódu. U nové verze se chystají knihovny GUI pro jednodušší práci s grafickým rozhraním, jako jsou LCD displeje a dotykové panely.
Pro ladění a trasování programu (případně i programování při návrhu aplikací) jsou k dispozici HW prostředky ULINK2 a ULINKPro. Pro úplnost zmíním ještě zjednodušenou verzi ULINK-ME, která je však jen v rámci starter kitů a je vázána na daný procesor. MDK však podporuje hardwareové adaptery i jiných výrobců (Segger apod.).
Podrobnější informace získáte u naší společnosti HT-Eurep Electronic, případně u firmy Keil nawww.keil.com/arm/mdk.asp