HT-Eurep Electronic
spol. s r.o.

Světova 1041/9
180 00 Praha 8
Česká Republika

tel.: +420 / 266 313 053
fax.: +420 / 284 810 202
gsm : +420 / 603 258 311

objednavky@hte.cz
info@hte.cz

IČO: 63676991
DIČ: CZ63676991

Silicon Laboratories

Silicon Laboratories je špičkovým výrobcem integrovaných obvodů. Zaměřuje se na vývoj vysoce integrovaných řešení. Nabízí produkty - 8051 MCU, ISP Flash, A/D a D/A, USB, UART, GSM/GPRS, RF, obvody pro...

Nové 32-bitové mikrokontroléry firmy Silicon Labs

Firma Silicon Labs vyrábí již mnoho let 8-bitové mikrokontroléry pro využití v nejrůznějších aplikacích. Jednotlivé skupiny těchto mikrokontrolérů jsou zaměřeny na analogovou techniku, automotive, lcd drivery, miniaturní a USB zařízení, bezdrátovou komunikaci a nebo bateriově napájené aplikace. Všechny vynikají především nízkou spotřebou a množstvím kvalitních analogových periferií.
Nyní Silicon Labs přichází se zcela novými mikrokontroléry SiM3U1xx a SiM3C1xx rodiny Precision32 založenými na 32-bitovém jádru ARM Cortex-M3. Jádro Cortex-M3 přináší vysoký výpočetní výkon s maximální pracovní frekvencí 80 MHz, násobením v jednom instrukčním cyklu a hardwarovou podporou dělení. I u těchto výkonných mikrokontrolérů firmy Silicon Labs najdeme velmi propracované úsporné režimy a nově i DMA umožňující samostatné řízení periferií, díky čemuž je spotřeba v aktivním módu o třetinu nižší a ve sleep módu může být dokonce až stonásobně nižší než u obvodů konkurenčních výrobců. Konkrétně lze dosáhnout ve sleep módu proudového odběru pouhých 85 nA. Nové mikrokontroléry se vyrábějí zatím ve 20 základních variantách lišících se velikostí integrované flash od 32 do 256 kB, RAM od 8 do 32 kB, počtem I/O pinů (až 65), vybaveností periferiemi a typem pouzdra QFN, TQFP nebo LGA. Silnou stránkou mikrokontrolérů Silicon Labs byla vždy bohatá a kvalitní analogová výbava a celková vybavenost periferiemi, díky které jsou i tyto nové obvody opět o krok napřed před konkurencí.
U rodiny Precision32 se jedná o interní (±1,5%) oscilátor s fázovým závěsem a spread-spectrum módem pro snížení EMC vyzařování, dva 12-bitové A/D převodníky se vzorkovací frekvencí až 250 ksps (nebo až 1 Msps při 10 bitech), dva 10-bitové D/A převodníky, přesné napěťové reference, teplotní senzor, komparátory a až 6 výkonových výstupů s maximálním výstupním proudem 300 mA pro přímé řízení malých motorů, výkonových MOSFET tranzistorů, LED podsvícení a podobně. Mezi další analogové periferie známé i z novějších 8-bitových MCU patří vstupy s podporou pro připojení kapacitních senzorů, díky nimž lze snadno realizovat jednoduché dotykové klávesnice přímo na desce plošných spojů bez externích součástek a především bez mechanických tlačítek. Díky integrovaným regulátorům může být napájecí napětí těchto MCU v rozsahu od 1,8 do 5,5 V. Všechny zmíněné periferie pracují v celém rozsahu napájecího napětí.
Další výhodou Precision32 je plná podpora full speed USB 2.0 u všech MCU řady SiM3U1xx, a to bez externího krystalu. Samozřejmostí jsou pak hardwarová rozhraní USART, UART, SPI, I2C a I2S, dva 32-bitové a čtyři 16-bitové čítače s podporou PWM např. pro řízení až šesti motorů. Na čipu je integrována i hardwarová podpora až 256-bitového AES šifrování. Za zmínku stojí určitě i patentovaná architektura dual-crossbar, která umožňuje přiřadit jednotlivé periferie téměř na libovolné vstupně/výstupní piny. To značně zjednoduší návrh desky plošných spojů a v konečném důsledku může i zlevnit výrobu.
Pro vývoj jsou k dispozici 4 vývojové modulární kity skládající se z motherboardu, výměnné desky s konkrétním MCU a sloty pro rozšiřující karty, které umožňují ladění například i bezdrátových aplikací s wirelles obvody EZRadio firmy Silicon Labs. Kompletní vývojové prostředí IDE včetně compileru, debugeru a aplikace pro jednoduchou a rychlou konfiguraci periferií je zcela zdarma a bez omezení.

Podrobnější informace získáte u naší společnosti HT-Eurep Electronic, případně na www.silabs.com